Marcin Osuch

Cześć! Jestem Marcin Osuch – człowiek wielu hobby, instruktor harcerski, pasjonat nauki i opowiadania o niej.

Jak pewnie wielu chłopców w moim wieku pierwotnie chciałem być kosmonautą, potem weterynarzem, lekarzem, teriologiem (specjalista od ssaków) aż finalnie wylądowałem na biotechnologii na UAM. Tam m.in. trafiłem do Sekcji Biologii Syntetycznej, gdzie wraz z resztą zespołu wzięliśmy udział w międzynarodowym konkursie iGEM w Bostonie, gdzie zdobyliśmy złoty medal oraz nagrodę „Best Manufacturing Project”. Oprócz tego udzielaliśmy się popularyzatorsko w ramach Nocy Naukowców i Nocy Biologów.

Po godzinach jestem instruktorem harcerskim i działam zarówno na poziomie lokalnym jak i wojewódzkim. Jako harcerz miałem okazję organizować wydarzenia dla kilkuset osób, szkolić wielu nowych instruktorów i organizować obozy zagraniczne dla moich wędrowników.

W wolnym czasie lubię podróżować zarówno po kraju jak i zagranicą, ale także odkrywać nieoczywiste miejsca w najbliższej okolicy w postaci mikrowypraw. Gdy tylko mogę wyjeżdżam w góry i zdobywam Koronę Gór Polski. Uwielbiam też jedzenie – zarówno w postaci odkrywania nowych smaków i rozwiązań jak i samemu eksperymentując w kuchni.

POZOSTALI PRELEGENCI